Skip to Menu Skip to Search Ota meihin yhteyttä Finland Nettisivut ja kieliversiot Skip to Content

Toiminnallisen turvallisuuden koulutus automaatio-, ohjelmisto- ja puolijohdinteollisuudelle SGS:ltä – moduuli A2, riskianalyysistä suunnittelukonseptiin.

Turvallisuustekniikan suunnittelun työjärjestys päätetään tuotekonseptin luomisen yhteydessä. Tämä moduuli on tarkoitettu niille, jotka työskentelevät riskinmäärityksen parissa (TET-määritys) ja tunnistavat tästä prosessista saatavat järjestelmävaatimukset.

Sisältö:

  • käytännön menetelmät riskianalyysiä varten mukaan lukien havainnolliseen esimerkkiin perustuva harjoitus
  • turvallisuuden eheystason vaatimusten kohdentaminen riskejä vähentäviin toimenpiteisiin
  • järjestelmän turvallisuusvaatimusten synty ja esittely esimerkin avulla
  • järjestelmäkonseptin yksityiskohdat sisältäen esitetyn esimerkin edellyttämät vaatimukset

Luotettua toiminnallisen turvallisuuden koulutusta johtavalta koulutusyritykseltä

Kurssien vetäjät ovat toiminnallisen turvallisuuden asiantuntijoita ja kokeneita kouluttajia. Koulutus pohjautuu interaktiiviseen ja käytännönläheiseen opetustapaan, joka kartuttaa osallistujien tietoja ja taitoja.

Ota yhteyttä jo tänään ja kerromme lisää toiminnallisen turvallisuuden koulutuksestamme automaatio-, ohjelmisto- ja puolijohdinteollisuudelle.